בית מדרש גורדון

מידע נוסף

בבית המדרש נשאל את שאלות-החיים שלנו ונברר אותן ביחד בעזרת גורדון. נבקש ללמוד מדבריו ומאישיותו כמורה לחיים, המחבר ראייה גדולה ועמוקה עם נגיעה בפרטי פרטים ממשיים.

מהלך הלימוד לאורך השנה ייבנה בהשתתפות פעילה של חברי הקבוצה, שמביאים מעולמם, מנסיון החיים ותחומי העניין שלהם, סביב נושאים המעסיקים אותם. לדוגמה: יצירה ועבודה, מוות, היחס לטבע, הארץ, התפתחות פנימית, יחסים וקהילה; בדיאלוג בין גורדון ובין הוגים ויוצרים אחרים ובינינו.

הקבוצה מזמינה אתכם להצטרף; לחפש דרכים חדשות; לבנות את בית המדרש כמרחב של למידה הדדית, של צמיחה אישית וקבוצתית, של 'עבודת חיים' – בתוכנו ובעולם.

מנחה: נעמה שקד
ימי שני 19:00-22:00, מפגש ראשון 16.10
35 מפגשים
המפגשים מתקיימים בבית מדרש אלול, שדרות שי עגנון 22 ירושלים הנה מפה
שאלות? צרו קשר עם נעמה naamashaked@gmail.com
מחיר: 1700 ש״ח לכל השנה (35 מפגשים) רכישה מאובטחת

אהרון דוד גורדון

״כי תורתנו היא ב'אני' שלנו, כי היא חיה בקרבנו, חיה ומתחדשת בשעה ובמידה שחיינו מתחדשים״.

אהרן דוד גורדון, מחלוצי העלייה השנייה, היה עובד כפועל במושבות ובקבוצות, וכותב בלילות…

תורתו יונקת באופן שורשי ועמוק ממקורות ישראל, ומהווה קריאה נוקבת ומעוררת להתחדשות בכל רובדי החיים – התחדשות אישית, לאומית, ואנושית-קוסמית. זהו אוצר מופלא וכמעט לא-מוכר של מחשבה מקורית, עשירה ומורכבת. קול קיומי עז ששואל על גילוי ה'אני' וחינוך עצמי, על תחיית העם בארץ ומשמעותה, על תיקון אדם ועולם.

״שאלה גדולה שאלתני, שאלת חיים, – ואתה אומר: אולי יש לי בעניין זה דברים אחדים להגיד לך! … שאל את עצמך, רק העמד את השאלה כהלכה, – ומצוא תמצא את התשובה״. (גורדון, מכתב לבנימין קוצ'רבסקי)

הרשמה

למעוניינים – יש להתקשר לשיחת היכרות ותיאום ציפיות
לפרטים: נעמה שקד 0528522528 naamashaked@gmail.com
ניתן גם להירשם בטופס הזה:

דמי השתתפות בכל התכנית (35 מפגשים): 1700 ש"ח לינק לתשלום
ניתן לשלם בתשלומים.