fbpx

החלל הפנוי עם אופיר נוריאל

שיחה לתוך הלילה עם אופיר נוריאל - משורר ויוצר

אופיר נוריאל - גזר דין גוף

הדבר היחיד שגורם לי להרגיש שאני ראוי לתואר אדם אלו מילים שאני קורא או מוחק. זאת הסיבה שאצלי בתיק יש תמיד ספרי שירה שבלעדיהם אסור לי לצאת מהבית. הם עוזרים לי לא ללכת לאיבוד באמצע היום או הרחוב. אבל עכשיו שום משפט מספר אהוב לא מצליח לחלץ אותי מתוגת הבשר. וכל כולי בצער העמוק שנקרא אני. אז אני מוציא את עצמי קצת לרחוב, למוות, ודופק בעצמי מנה שווארמה בלאפה במקום כדור בראש

שיחה עם אופיר נוריאל – משורר ויוצר שאנחנו מאוד אוהבים ❤️ כרטיסים כאן

לֹא מַרְגִּישׁ אֶת רוּחַ אֱלֹהִים מְרַחֶפֶת מֵעָלַי עַכְשָׁו
וְתָמִיד תְּהוֹם אֶצְלִי זֶה גּוּף
וְחֹשֶךְ פְּנִימִי שֶׁקָּשֶׁה לְהָאִיר
וְשׁוּב כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת אֵיךְ לֹא אִירָא כִּי אַתָּה
סִימַן שְׁאֵלָה שֶׁתָּמִיד מְרַחֵף מֵעָלַי. שְׁרִיר הָאֱמוּנָה שֶׁלִּי
לֹא מַסְפִּיק חָזָק.
כָּל מַכָּה מַפִּילָה אוֹתִי לַקְּרָשִׁים.
אֶת הַמַּשֶּׁהוּ הַזֶּה שֶׁנִּקְרָא אֱלֹהִים בַּחַיִּים
לֹא אַצְלִיחַ לִתְפֹּס, אוּלַי רַק
בָּרְמָזִים שֶׁאֲנִי קוֹרֵא בַּשִּׁירִים.

אופיר נוריאל הוא אחד האנשים שאני הכי אוהב בעולם כולו. אומרים שהוא נושא לקות למידה חריפה ושלכן הוא צריך להיות במסגרת שיקומית, אבל לדעתי מדובר בגאון. העולם שלנו הפוך. זה ברור. העליונים למטה והתחתונים למעלה. הצדיקים האמיתיים נסתרים, ומהצדיקים הגלויים עדיף להתרחק. למחייתו הוא ממיין ברגים לשקיות קטנות ומסדר מדפים בחברת החשמל, אבל בכל רגע פנוי שיש לו הוא ממלא את העולם ברוח ובהשראה. הוא כותב את הטקסטים הכי יפים ואמיתיים שמישהו כותב בתקופה הזאת ולמזלנו הודפסו כבר שני כרכים. בלי מניירות, בלי התחנפויות, בלי שיפוצים. מנשמה לנשמה. מהקיום ליקום. בנוסף, מידי יום הוא שולח לי ולפייסבוק קטעי שירה ופרוזה קיומיים, וביצועים מרגשים, צדיקים מהעבר יחד ומשוררות בני זמננו, רבי נחמן ואגי משעול, ׳זהו זה׳ והרב פרומן, מאיר אריאל ואסי דיין ועוד אינספור צדיקי אמת.

כולנו נעים על הספקטרום. ככל שאנחנו משעובדים לחיקוי, ככל שאנחנו עסוקים בלרצות את הסטרא אחרא, ככה אנחנו אוטמים את עצמנו ללב, לאמת, לצד הזך. מה התחכום הגדול להתכופף מול מסך מחשב כל ימינו ולשרת מערכות מידע ובירוקרטיה שאין לה סוף. מה החכמה הגדולה בלהיות עבד לאופנות זמניות ולנראות החברתית ולאבד את האינסוף שאנחנו.

ברביעי הקרוב אפגוש את אופיר לשיחה מרגשת ומלאת השראה. זה השיחה שאני הכי מצפה לה יותר מכל השיחות שהיו עד כה בסדרה, ואני ממליץ לכם בחום להגיע.

 

~~~

שיחות מהחלל הפנוי ~
פגישות נועזות, אינטימיות, מצחיקות ומגומגמות עם יוצרות ואמנים מכל הספקטרום התרבותי של ארץ הקודש. שיחה פתוחה לתוך הלילה, על טקסטים מחוללי השראה ועל יצירה אישית קיומית.

כל יום רביעי – מעכשיו ועד סוף השנה. בשיתוף המפעל וברוטינה.
19:30 – פתיחת דלתות, בירה קרה במחיר עלות, שידוכים ומפגשים, ספרים ומזכרות, תה צמחים מהחבית
19:50 – ההרפתקאה מתחילה. איש בל יאחר