ברנר איננו

פוסט ציונים, מבקשי אלוהים, מחפשי דרכים ונשמות מסוכסכות מוזמנים לערב אהבה, לימוד ושירה לכבודו של היקר באדם אשר נרצח בדמי ימיו

יוסף חיים ברנר

הילולא

הילולת יוסף חיים ברנר

יוסף חיים בְּרֶנֶר, מחלוצי הספרות העברית המודרנית, הוגה, פובליציסט ומנהיג ציבור. קנה לעצמו מוניטין בגין אורח חייו הסגפני ואומץ לבו לצאת כנגד המוסכמות, הניכר באמרות ייחודיות כגון "אף על פי כן" ו"זכות הצעקה". תכונות אלו, יחד עם מותו הטראגי בפרעות תרפ"א, יצרו סביבו הילה שהפכה אותו לדמות כמעט אגדתית בהיסטוריה הספרותית והתרבותית של ארץ ישראל.

יום חמישי 20.4 בשעה 20:00
טרקלין בית אליאנס, כי״ח 5 ירושלים (חניון שוק מחנה יהודה) מפת הגעה
כרטיסים בנדבת הלב
מנחה: נעמה שקד
מרק ירקות יוגש לבאים
אשרו השתתפות באיבנט בפייסבוק
לפרטים נוספים: events@kvish1.co.il

״עלינו להקריב את נפשותינו״

עלינו להקריב את נפשותינו ולהמעיט את הרע שבעולם, רעה של רעבון, עבדוּת, ביטול, צביעוּת וכדומה. נחוץ להבין הכל, להבין ולהתרחק ממיסטיוּת ומדימיונות. נחוץ להגביר הריאליוּת והקדוּשה בעולם. נחוץ לתקן את חיי עם ישראל כי יהיו נורמאליים. ויסורי נפשי הנוראים הם תולדות ספקותי בכלל: היש תיקוּן? ההולכים אנו קדימה? זהו בכלל, ובפרט: אין אני מרוצה ממני בעצמי. אני מסופק בכחותי אני וכו' וכו'.

אתה כותב פואימה היסטורית – ודבר זה אינני מבין. האמנם אנחנו יכולים להסיח את דעתנו אף רגע מההווה? היודע אתה את מצב צעירינו? היודע אתה כי הננו המוהיקנים האחרונים? היודע אתה, כי עמֵנו הולך למות? היודע אתה כי העולם חולה? היודע אתה כי היאוש מכלה נפשות? היש לך עינים?! אורי ניסן!!!

(מכתבו של יוסף חיים ברנר לחברו הטוב אורי ניסן גנסין, הומל 12.1.1900)

הרשמה

כדי שנוכל להערך ולשמור לכם מקום – יש לשריין כרטיסים כאן
את התשלום תוכלו להעביר בצורה מאובטחת בקישור הזה או בכניסה לאירוע.

אתם בוחרים כמה לשים

קיום הערב לכבודו של ברנר ושאר הפעילות המופלאה מתאפשרים בגלל הירתמות של אנשים טובים ואינם נתמכים על ידי אף גוף חיצוני. בנדבת ליבכם אתם מאפשרים המשך פעילות השואפת להתפתחות פנימית של יחידים בארץ ישראל ולמפגש לבבות חי. הכניסה לערב במחיר שאתם יכולים לשלם (מינימום 15 ש"ח)